ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8459216
*
nr 845 9216
Spegel
Nyrokoko, höjd: 257 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2013
kl 20:39:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 12:39:31
1
2.000 kr
6/9 23:19:27
2
2.200 kr
9/9 11:43:00
3
2.400 kr
9/9 12:55:42
4
2.800 kr
9/9 19:27:35
5
3.000 kr
9/9 20:04:17
6
3.400 kr
9/9 20:15:45
5
3.400 kr
9/9 20:16:30
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
nr 845 9216
Spegel
Nyrokoko, höjd: 257 cm
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 12:39:31 | 1 | 2.000 kr |
6/9 23:19:27 | 2 | 2.200 kr |
9/9 11:43:00 | 3 | 2.400 kr |
9/9 12:55:42 | 4 | 2.800 kr |
9/9 19:27:35 | 5 | 3.000 kr |
9/9 20:04:17 | 6 | 3.400 kr |
9/9 20:15:45 | 5 | 3.400 kr |
9/9 20:16:30 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51